Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Corona Etkisi. Süper Lig Ne Zaman Başlayacak?
#1
Süper Lig'in geleceğine hazırlanan Türkiye Futbol Federasyonu, 10 senaryodan en uygun olanını belirleyecek. 5 Haziran'da perdeyi yeniden açmayı planlayan federasyon, UEFA'nın "3 Ağustos'ta Bitir" önerisini izleyerek ligi bitirmeye çalışacak.

Bu 10 senaryo yayıncıyla paylaşıldı ve onlardan görüşler alındı. Ayrıca, atılacak adım için Bilim Kurulu'nun tavsiyesi de önemli olacaktır. Eğer kurul izleyicilerle oynamanın sakıncalı olduğunu belirtirse, maçlar izleyici olmadan tamamlanacaktır. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu'nun öncelikleri, yarışmaların yönü olarak oynanacak bir tribün olarak oynanacak ...

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, Süper Lig'in başlayacağı tarih hakkında şu açıklamaları yaptı;

En olası senaryolar hakkında konuştuk. TFF Başkanı bize bu konularda bilgi verdi. Hem Avrupa'da, bu maçın tamamlanmasıyla ilgili olarak hem Türkiye'de yüksek olacak. Herkesin hedefi bu sezon bir şekilde bitirmek olacak.

En temel senaryo şöyledir; TFF Başkanı dedi. Liglerin 12-13-14 Haziran'da yeniden başlaması ve geri kalan 8 maçın ve 26 Temmuz'da bitirilecek olan kupanın senaryosu var.

Açıklamada liglerin 19 Mart'ta ertelendiğini hatırlatan “Liglerle ilgili süreç, TFF Yönetim Kurulu tarafından Mayıs ayının ilk haftasında, devletimizin görüşleri doğrultusunda, Bilimsel Komite, Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinasyonu. Federasyonumuzdaki gelişmelere göre, yukarıda belirtilen tüm koşullara uygun olarak 10 alternatif senaryo, plan ve program hazırdır ”dedi.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi